توصیه های سفر

اپلیکیشن ۱۴۱

اطلاع از وضعیت جاده‌ها باعث می‌شود سفری آسوده‌تر داشته باشید. مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز اپلیکیشنی را در این خصوص منتشر کرده است که ۱۴۱ نام دارد.

روزانه افراد زیادی در سراسر ایران برای انجام امور مختلف از طریق جاده‌ها سفر می‌کنند. عده‌ای از این افراد به دلیل کارشان مجبور هستند روزانه از مسیر‌های جاده‌ای تردد کنند و برخی دیگر نیز تنها به دلیل مسافرت وارد جاده‌ها می‌شوند. اما هدف هرچه که باشد، اطلاع از وضعیت راه‌ها یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که رانندگان باید به آن توجه داشته باشند. گاهی مواقع راهداری مسیر‌هایی را یک طرفه می‌کند یا ریزش کوه و موارد این چنینی باعث می‌شود مسیر مسدود شود. به هین دلیل رانندگان باید از مسیر‌های جایگزین استفاده کنند. مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشنی را در این خصوص عرضه کرده است. کاربران از طریق این اپلیکیشن می‌توانند از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

اپلیکیشن ۱۴۱ که برای تلفن‌های هوشمند عرضه شده است به کاربران این امکان را می‌دهد از طریق تلفن همراهشان از وضعیت راه‌ها، تصادف‌های رخ داده در مسیر، انسداد‌های جاده‌ای و کارگاه‌های جاده‌ای مطلع شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های این اپلیکیشن امکان نمایش ترافیک لحظه‌ای جاده‌هاست. بدین طریق کاربران می‌توانند پیش از حرکت، از وضعیت ترافیکی جاده مطلع شوند. در ۱۴۱، قابلیت مشاهده جاده‌ها از طریق دوربین‌های کنترل ترافیکی نیز وجود دارد. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند به صورت زنده وضعیت جاده‌ها را مشاهده کنند. اپلیکیشن ۱۴۱ امکان پخش اخبار و اطلاعیه‌های صوتی مرکز مدیریت راه‌ها را نیز دارد.

مجله اینترنتی گردشگری سپاهان (کوله)

سعید میرزاپور

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا