اخبار حوزه میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

بازار بین المللی گل و گیاه ارغوان افتتاح می شود

بازار بین المللی گل و گیاه اصفهان تحت عنوان « بازار ارغوان » در ۱۴ و نیم هکتار مساحت با موقعیت جغرافیایی نزدیک به فرودگاه بین المللی افتتاح می شود.

بازار بین المللی ارغوان

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان ، محمد مجیری با اشاره به بهره برداری از بازار گل و گیاه ارغوان گفت این بازار در کنار بازار گل و گیاه همدانیان البته با امکانات بیشتر فعالیت خواهد داشت.

سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد:

بازار گل و گیاه همدانیان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده است.از آنجائیکه این بازار از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی فرودگاه شهید بهشتی با امکاناتی مانند کارگو ترمینال قرار دارد، می تواند تسهیل گر صادرات گل و گیاه از مبدا اصفهان به مقاصد مختلف در جهان باشد.

وی افزود: این بازار دارای بخش هایی همچون سالن سرشاخه با مساحت شش هزار و ۴۰۰ متر، سالن نهاده های کشاورزی در دو هزار و ۵۰۰ متر و بخش تاسیسات و محوطه سازی و روشنایی است که در مجموع با ۷۵ میلیارد تومان اعتبار احداث شده است.همچنین عملیات عمرانی سالن باغ و باغچه و گل های آپارتمانی در ۱۰ هزار متر و سالن ماهیان زینتی آغاز خواهد شد. برای این بخش از پروژه نیز ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.در مجموع برای این پروژه در حدود ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

افتتاح بازار گل و گیاه ارغوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا