اصفهان گردی

تورهای گردشگری از مساجد تاریخی و معماری مراکز مذهبی اصفهان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: گردشگران و مسافران در قالب تورهای گردشگری از مساجد تاریخی و معماری مراکز مذهبی بازدید می‌کنند.

«حمیدرضا محققیان»  با اشاره به ظرفیت مساجد تاریخی این استان اظهار داشت: امسال تور گردشگری تخصصی بازدید از معماری مساجد تاریخی اصفهان فعال شده و گردشگران و مردم استان می توانند از این ظرفیت ها بازدید کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: بعضی از مساجد تاریخی این شهر جز آثار ملی ثبتی است که مسجد عتیق در فهرست آثار بین المللی نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به مساجد تاریخی و با معماری منحصر به فرد تصریح کرد: عمران ساختمانی این مراکز دینی حائز اهمیت بوده و با توجه به قدمت تاریخی اما در حال حاضر مورد توجه قرار می گیرد.

تورهای گردشگری مساجد و معماری مراکز مذهبی اصفهان

محققیان ادامه داد: ساعت طبیعی وقت اذان و اوقات شرعی و نقش انتقال صدا در این مساجد حائز اهمیت بوده و اینگونه پیش بینی ها در حال حاضر برای کارشناسان و صاحب نظران عمران و معماری جذابیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: دنیای معماری مساجد اصفهان بسیار گسترده بوده و تورهای گردشگری در این ایام به این مقاصد می روند و جذابیت آن برای گردشگران و حتی مردم استان اصفهان به قدری است که گاهی بازدیدها را چند بار تکرار می کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با بیان اینکه گردشگری مذهبی در این استان جلوه دارد، گفت: موقعیت تاریخی، میراثی و طبیعی مراکز فرهنگی مثل مساجد و بقاع متبرکه مقصد زیادی از مسافران شده است.

وی به تنوع موضوعات گردشگری در این استان نیز اشاره کرد و افزود: همین تنوع موضوعی بر جذب گردشگر تاثیر گذاشته و موجب افزایش تعداد مسافران و ماندگاری آن ها در اصفهان و دیگر شهرستان ها می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا