جاذبه های گردشگری ایرانکردستان

دریاچه آب شیرین زریوار یا زریبار محبوب‌ترین جاذبه گردشگری کردستان

فصل بهار در دل طبیعت بسیار دلنشین است و دل به آغوش طبیعت سپردن میتواند خاطرات وصف ناپذیری را در ذهن به ثبت رساند.در کشورمان ایران جاذبه های طبیعی بی‌مانندی وجود دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست و باید آنها را بیشتر شناخت.

در همین حوالی زیبایی های منحصر به فردی وجود دارد در دل کشور خودمان که به جرات می توان گفت در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. حقیقت این است که بسیاری از ما در پی یافتن مناظر طبیعی بکر و تماشایی به خارج از مرزهای کشورمان سفر می کنیم، غافل از اینکه در همین نزدیکی خودمان بهشت پنهان است.

دریاچه زریوار یا زریبار کردستان

جنسش از جنس دریاچه است

یکی از این دیدنی های ایران زمین در دل استان کردستان قرار دارد و آبی آبی است چرا که جنسش از جنس دریاچه است و بسیار دیدنی و تماشایی است و نام آن زریوار است. این دریاچه، یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین دنیا و محبوب‌ترین جاذبه گردشگری کردستان بشمار می رود. قدیمی‌ها میگویند دریاچه زریبار یک دریاچه افسانه‌ای است، به ویژه به این دلیل که آب آن از طریق هیچ رود یا جریان آبی دیگری تامین نمی‌گردد بلکه توسط خود دریاچه تأمین می شود، و این دنیای افسانه ای را ساخته است. زریوار دریاچه ای است فیروزه‌ای که در میان کوه‌هایی مرتفع محصور گشته و با جلوه بسیار تماشایی خود چون تصویری رویایی که بر بوم نقاشی دیده می شود.

دریاچه زیبای زریوار برای گردشگران بسیار وسوسه انگیز و جذاب

برای تماشای دریاچه زیبای زریوار کافی است به سمت غرب شهرستان مریوان حرکت کنید. سفر را که آغاز کردید دریاچه زریوار را در سه کیلومتری غرب این شهرستان خواهید یافت. مردم منطقه این مکان را دوست دارند در واقع دریاچه زریبار با داشتن طبیعتی زیبا پیرامون خود برای مردم منطقه یک جای دنج و خوش آب و هوا برای گذراندن تعطیلاتشان است و امکان تفریحات متعدد همچون ماهیگیری، شنا، قایق سواری و عکاسی در طبیعت بسیار زیبای این منطقه برای گردشگران بسیار وسوسه انگیز و جذاب است.این دریاچه در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است.

این روزها را برای بازدید از این دریاچه زیبای زریوار انتخاب کنید

اگر تمایل دارید در هوای بسیار دلپذیر و معتدلی از شهرستان مریوان و دریاچه زریوار بازدید کنید، این روزها را برای بازدید از این مکان انتخاب کنید. در فصل تابستان نیز دمای هوای این مکان مطلوب بوده و انعکاس زیبای درخشش نور آفتاب بر آب های نیلگون دریاچه زریوار، جلوه بسیار زیبایی به آن می‌بخشد. اما اگر با هوای سرد مشکلی ندارید، حتما فصل پاییز را برای تماشای نمای شگفت انگیز و رنگارنگ شهرستان مریوان و دریاچه زریوار برگزینید. شهرستان مریوان خودش نیز به بهشت گمشده غرب کشورمان معروف است، که هر ساله گردشگران زیادی را وادار به خرید بلیط هواپیما و بازدید از این مکان می‌کند. این شهرستان که در استان کردستان و در ۱۳۰ کیلومتری سنندج واقع شده، از چنان طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است که حتی گردشگران خارجی را نیز به تحسین و تمجید وا داشته است.

تماشای طلوع و غروب خورشید و ثبت تصاویری خاطره انگیز

این دریاچه پهناور با داشتن وسعتی بسیار زیاد و عمقی بسیار مطلوب، بهترین مکان برای گذراندن یک روز بهاری است، تماشای طلوع و غروب خورشید و ثبت تصاویری خاطره انگیز و زیبا از پرندگان مهاجر و مناظر شگفت انگیز اطراف دریاچه از دیگر ویژگی های این دریاچه است.

رایگان از دیدن بهشت لذت ببرید

برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی شهرستان مریوان و طبیعت‌گردی در دل مناظر شگفت انگیز آن باید مکانی را در این شهرستان برای اقامت برگزیده و دست کم سه الی چهار روز از زمان خود را صرف سیاحت و کشف زیبایی های بی‌حد و حصر روستاهای آن کنید. اما برای بازدید از دریاچه زریوار کافی است زمانی حدود ۴ ساعت از وقت خود را در این مکان سپری کنید تا از تماشای این مکان شگفت انگیز لذت ببرید. گفتنی است که بازدید از شهرستان مریوان و دریاچه زریوار هیچ هزینه را برای شما دربر نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا