دانستنی های گردشگری

لوازم غیر ضروری در سفر

این لوازم در سفر نباید همراهتان باشد!

در سفر بهتر است تا جایی که می توانید از لوازم ضروری و مهم استفاده کرده و از به همراه داشتن لوازم غیر ضروری و سنگین دوری کنید.

آیا قصد سفر دارید؟ تمام فکرتان درگیر چمدان بستن خواهد شد و نگران هستید که مبادا چیزی را از قلم بیندازید؟ این اتفاق برای همه می افتد و استثنا هم ندارد. ولی حقیقت امر چیزی مهم تر از فراموش نکردن است.

تصور کنید چمدان خود را کامل جمع کرده اید و به سفر می روید، به هنگام بازگشت که بار دیگر در حال بستن چمدان خود هستید متوجه می شوید که از بیشتر لوازمی که با خود آورده اید استفاده نکرده اید و این جاست که شما فقط چمدانی سنگین و بی فایده را به سفر آورده اید و خود را اذیت کرده اید.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به لوازمی که نباید در سفر به همراه داشته باشید:

حوله مسافرتی

همه ی هتل ها برای مسافران انواع اقسام حوله ها را در اتاق ها قرار داده اند تا در صورت نیاز از آن ها استفاده شود و اگر هم هتلی این کار را نکند با پرداخت مبلغ ناچیزی می توانید از همان هتل حوله دریافت کنید.

در نتیجه بهتر است به همراه خود حوله های خود را نبرید زیرا هم جای زیادی می گیرند و هم بلااستفاده خواهند ماند. بیایید کمی باهم راحت تر صحبت کنیم.

در بیشتر اوقات زمانی که می خواهید حوله ی خود را در چمدان قرار دهید کاملا خشک نشده است.

البته کسانی که دچار وسواس هستند بهتر است که حوله ی خود را با خود ببرند.

بطری و بسته های دارو

همه ی ما می دانیم که بطری داروها چقدر فضا می گیرند و برای حمل همه ی آن ها نیازمند داشتن فضای زیادی هستید. در نتیجه اگر باید چند بطری و بسته ی دارو را با خود ببرید بهتر است تعداد مورد نیاز خود را بردارید و همه را در ظرف های مخصوص و کوچکتر قرار دهید. این ظروف مخصوص حمل هستند و نحوه ی ساخت آن ها به گونه ای می باشد که یه راحتی می توان انواع قرص ها و داروها را در آن قرار داد.

بهتر است ۲ عدد از این ظروف را با خود داشته باشید زیرا برخی از قرص ها نباید کنار هم قرار بگیرند.

لوازم خواب ( ملحفه ، بالشت و … )

اگر به هتلی رفته اید و تختوابش به قدری کثیف است که دلتان نمی خواهد شب را بر روی آن سپری کنید بهتر است پول بیشتری هزینه کرده و به هتل دیگری بروید. اگر از حشراتی که ممکن است بر روی تخت هتل ها باشند و یا از دیگر آلودگی ها هراس دارید این را بدانید ملحفه هایی که با خود برده اید هیچ کمکی به شما نخواهند کرد و در نتیجه هیچ لزومی ندارد آن ها را در چمدان هایتان بگذارید و حمل کنید.

این حشرات به راحتی وارد چمدان هایتان می شوند و شما آن ها را به خانه ی خود خواهید برد.

کارناوال به شما پیشنهاد می کند که بعد از سفر لوازم و لباس های خود را کامل بشویید و ضد عفونی کنید.

قفل چمدان

شاید هرکدام از ما حتی برای یکبار هم که شده به چمدان های خودمان قفل زده باشیم. این کار نه تنها بی فایده خواهد بود بلکه اگر کلید خود را نیز از دست بدهید با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد. استفاده از قفل شاید امنیت چمدانتان را تا حدی تامین کند ولی فقط کافی است که کلید قفل ر از دست بدهید.

برخی از قفل ها به دلیل بزرگی وزن چمدان را بالا می برند و استفاده از آن ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

لوازم بهداشتی

بانوان در سفر برای خود لوازم بهداشتی زیادی حمل می کنند. از لوازم آرایشی گرفته تا مواد ضد عفونی کننده و … در وهله ی اول باید این سوال را پرسید که در سفر چه لزومی دارد که اینقدر لوازم آرایشی با خود ببرید؟ زیرا هم وقت شما برای آرایش کردن گرفته می شود و هم چمدانتان را پر کرده اید. به همراه داشتن مقدار مناسبی از لوازم آرایشی کافی می باشد.

در رابطه با لوازم بهداشتی مانند صابون، شامپو و خمیر دندان و … نیز باید گفت در همه جای دنیا داروخانه وجود دارد و این محصولات را به فروش می رسانند.

کیف کمری برای حمل لوازم

هیچ کیفی مانند کیف کمری توجه دیگران و دزدها را به خود جلب نمی کند و حمل آن به معنای قرار گرفتن اشیای ارزشمند و کارآمد در آن می باشد. اگر در زیر پیراهن و یا کت شما نیز قرار داشته باشد کاملا نمایان است. به شما پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان کارت های شناسایی و اعتباری خود و حتی پاسپورت را در این کیف ها حمل نکنید و بهتر است در هتل و چمدان خود از آن ها نگهداری کنید.

در طول روز به هنگام سفر لوازمی که فکر می کنید مورد استفاده قرار می گیرند را با خود حمل کنید.

لباس های اضافه

بهتر است از هر نوع لباس خود تنها یک دست با خود در سفر حمل کرده و در چمدان خود قرار دهید. شاید همه ی ما از این که چند دست لباس در سفر با خود داشته باشیم لذت ببریم ولی مطمئن باشید حمل کردن آن ها بسیار دشوار خواهد بود و جالب این است که به کار شما هم نخواهند آمد.

راهکاری برای انجام این کار وجود دارد.
زمانی که می خواهید چمدان خود را ببندید همه ی لباس هایی که دلتان می خواهد و باید را بردارید و بعد نصف آن ها را با خود نبرید. ( به یاد داشته باشید که لباس هایی که از اهمیت کمتری برخوردار هستند را کنار بگذارید )

مطمئن باشید جای بیشتری برای حمل لوازم دیگر با انجام این کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

منبع : سیری در ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا