خانه / معرفی نقاط گردشگری جهان / هانوی؛ آمیزه ای از اعجاز شرق و هنر غرب

هانوی؛ آمیزه ای از اعجاز شرق و هنر غرب

يك روز، ممكن است براى گردش در برخى از شهرها كافى باشد اما قطعا براى گشت و گذار در پايتخت سياسى و فرهنگى ويتنام كم است، اما چه كنيم كه عمر سفرها كوتاه است و زمان ما هم محدود، بنابراين بهتر است وقت را غنيمت شماريم.

هانوی که توسط چینی ها بنا نهاده شده بود و برای مدت زیادی نیز تحت سلطه فرانسویان بود، شهری با آمیزه ای از معماری شرقی و غربی است.

معابد و غذاهای این سرزمین یادآور دنیا شرق است، در حالی که سبک بسیاری از خیابان ها و ساختمان های آن، انسان را به یاد فرانسه می اندازد. وجود چندین دریاچه و عبور رود سرخ از این سرزمین، طبیعت سبز آن را سیراب کرده و مأمنی مناسب برای روح خسته انسان قرن بیست و یک ایجاد می کند.

هانوی شهری است که با وجود توسعه زیاد در سال های اخیر، هنوز فرهنگ اصیل ویتنامی در آن حفظ شده است، شهری که مردم آن هنوز با غرور از جنگ ویتنام و پیروزی در آن صحبت می کنند.

هانوی یکی از بهترین گزینه ها برای سفر در بین گردشگران حرفه ای انتخاب شده است. شهر هانوی به شهر ۱۸ دریاچه معروف است، دریاچه هایی که هرکدام برای خود می توانند یک سایت گردشگری در ویتنام به شمار بیایند.

علاوه بر دریاچه، موزه های بسیاری هم در این شهر وجود دارد که هر کدام نمایانگر تاریخ و سرگذشت این شهر ویتنامی هستند. هزینه ها در شهر هانوی بسیار پایین است و با توجه به استاندارهایی که در این شهر رعایت می شود به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد برای غربی ها به شمار می رود.

پیشنهاد جالبی برای گردش کوتاه مدت در این شهر زیبا به شما داریم:

پرسه در مثلث بزرگ:

 اگر قرار باشد هانوى را بشناسيد، بايد شيرجه بزنيد و خود را در قلب شهر غرق كنيد. ازدحام مردم، موتورسواران، دست فروشان و عابران را كه حس كرديد، بوهاى مختلف كه به مشامتان خورد، آن وقت است كه مى توانيد بگوييد گام اول را براى شناخت شهر برداشته ام. با پياده روى كوتاهى از درياچه  مى توانيد خودتان  را به «هوئانكيم» محله قديمى و مركزخريد شهر برسانيد؛ جايى كه كوچه ها، باريك و خيابان ها پرپيچ وخم است و اگر اهل خريد خرت و پرت باشيد، دستفروش هاى اين محل بهترين ها هستند. اين محله مانند يك مثلث بزرگ است و مغازه هاى آن انواع و اقسام اجناس چينى را، از پارچه هاى ابريشم گرفته تا ظروف مسى مى فروشند. فروشنده هاى محله قديمى بسيار سمج هستند و حواستان باشد سرتان كلاه نرود. محله قديمى بهترين مكان براى شروع گشت و گذار شماست.

درياچه هوئانكيم:

همان طور كه گفتيم، اين درياچه تاريخى و افسانه اى در نزديكى محله قديمى در لغت به « هوئانكيم» قرار دارد معناى درياچه اى است كه شمشير را برگرداند و دليل اين نامگذارى به افسانه اى برمى گردد كه در آن امپراتور آينده يك شمشير جادويى را از لاك پشت سحرآميز درياچه مى گيرد و با كمك آن چينى ها را از ويتنام بيرون مى كند. امروز اين درياچه يك مركز اجتماعى و فرهنگى براى مردم شهر است و صبح ها به محل تمرين ورزشكاران و بعدازظهرها به پاتوق زوج هاي جوان براى گرفتن عكس هاى عروسى تبديل مي شود. پل قرمز چوبى رنگ اين درياچه راهى براى دسترسى به معبد شهر است كه حدود هزارسال قدمت دارد.

معبد ادبيات:

معبد ادبيات يك معبد هزارساله است كه از قديمى ترين دانشگاه هاى شهر هم به شمار مى آيد. اين معبد تقريبا در جنگ هاى قرن بيستم از بين رفته اما بازسازى هاى بسيارى براى بازگشت شكوه آن انجام شده است. معبد ادبيات سال ۱۰۷۶ توسط پادشاهى كه عاشق ادبيات بود، تاسيس شد و امروز هم يكى از زيباترين مكان هاى تاريخى هانوى است.

مجله اینترنتی گردشگری سپاهان (کوله)

آناهیتا جعفری

درباره mahmoodi

مشاهده بیشتر

بزرگترین مرکز تفریحی خانوادگی در شارجه

گردشگری سپاهان (کوله) امروز راهی شهر شارجه می شود؛ جایی که عنوان پایتخت فرهنگی امارات …