خانه / طبیعت گردی / یخ چشمه، تجربه زمستان در تابستان

یخ چشمه، تجربه زمستان در تابستان

یکی از کم نظیرترین مناظر طبیعی کشورمان مربوط به استان مازندران است که از جاذبه های توریستی بی شماری برخوردار است و جاده های آن به مناظر چشم نواز و خاطره انگیزش مشهور است.

مازندران به خاطر شیب تندی که از سلسله جبال البرز دارد سر چشمه رودهاي فراوانی است و آبشارهاي کوچک و بزرگ متعددي دارد که از نواحی مختلف آن سرازیر می شوند.

به طور کلی آبشارها و چشمه های مازندران به دلیل شرایط طبیعی، هم در کوهستان وجود دارند و هم در بیشه ها و جنگل ها و در برخی نواحی نیز ترکیبی از مجموعه کوهستان و جنگل است.

آب این چشمه ها و آبشارها نیز از لحاظ بو، طعم و مزه با آب دیگر نواحی کشور متفاوت است. یخ چشمه جای بسیار زیبایی است و  شمه آن بسیار سرد و دارای آب یکنواخت در طول سال است در تابستان دمای هوای آن پایین و تقریبا بسیار خنک  است.

در کنار چشمه انتهای دره آب جاری است و با توجه به فصول سال کم و زیاد می شود. ادامه این دره به خوش دره و سپس رودخانه زیارت منتهی می شود.

یخ چشمه جای بسیار زیبایی است و چشمه آن بسیار سرد و دارای آب یکنواخت در طول سال و در تابستان دمای هوای آن پایین است.

صحنه‌های زیبا و خیال انگیز قرارگیری چشمه در دامنه کوهستان و چشم‌ اندازهای اطراف به هنگام طلوع و غروب خورشید تحسین برانگیز است که تلالو نور خورشید در حوضچه‌ ها و انعکاس نور آنها موهبت خداوندی را به جلوه می‌ گذارد و بارها و بارها طبیعت دوستان را به تماشای خود فرا می‌خواند.

مجله اینترنتی گردشگری سپاهان (کوله)

آناهیتا جعفری

درباره mahmoodi

مشاهده بیشتر

روستای باصفای جواهر دشت

دیدنی های ایران تمام شدنی نیست. از شمال تا جنوبش همگی حرفی برای گفتن دارند. …