شگفتی های جهان

شادترین کشورهای جهان کدامند؟

فنلاند به عنوان شادترین کشور جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است. طی ۵ سال گذشته، فنلاند همچنان در رتبه اول شادترین کشورهای جهان قرار دارد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۲ بپردازیم.

۹- نیوزیلند

نیوزیلند

نیوزیلند کشوری توسعه یافته است، که از نظر عملکرد ملی، از جمله کیفیت زندگی، آموزش، حمایت از آزادی‌های مدنی، شفافیت دولت و آزادی اقتصادی، در مقایسه با دیگر کشورهای بین‌المللی دارای رتبه بالایی است. نیوزلند در طول دهه ۱۹۸۰ دچار تغییرات اقتصادی زیادی شد، که باعث شد از یک اقتصاد حمایتی به یک اقتصاد آزاد تجاری تبدیل شود.

پایتخت نیوزلند ولینگتون و پرجمعیت‌ترین شهر آن اوکلند می‌باشد.

۸- نروژ

نروژ

نروژ در سال ۲۰۲۲ به عنوان هشتمین کشور شاد دنیا شناخته شده است. دولت نروژ خدمات مراقبت‌های بهداشتی همگانی و شهریه رایگان کالج را برای شهروندان ارائه می‌دهد.

بعلاوه، نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین بوده و حس اجتماعی قوی در بین شهروندان جاری‌ست.

۷- سوئد

سوئد

سوئد در سال ۲۰۲۲ در لیست هفتمین کشور شاد جهان قرار دارد، و همچنین سالهاست که در فهرست تمیزترین کشورها جای دارد.

سوئد شادترین کشور واقع در شمال اروپا می‌باشد. استهکلم پایتخت و بزرگترین شهر سوئد می‌باشد.

۶- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

این کشور با مساحت ۲۵۸۶ کیلومتر مربع یکی از کوچکترین کشورهای مستقل اروپا به شمار می‌آید. لوکزامبورگ دارای ۶۴۵۳۰۰ نفر جمعیت است که باعث شده به یکی از کم جمعیت‌ترین کشورهای اروپا تبدیل شود، اما با اختلاف دارای بیشترین نرخ رشد جمعیت می‌باشد.

علاوه بر این، لوکزامبورگ یک کشور توسعه یافته، با اقتصاد پیشرفته می‌باشد.

۵- هلند

هلند

کشور هلند در اروپای غربی واقع شده است. زبان رسمی آن زبان هلندی می‌باشد. در سال ۲۰۲۲ هلند به عنوان پنجمین کشور شاد جهان شناخته شده است.

بعلاوه هلند دارای اقتصادی توسعه یافته است که قرن‌هاست نقش ویژه‌ای در اقتصاد اروپا ایفا می‌کند.

هلند یکی از ۱۰ کشور برتر صادر کننده در جهان می‌باشد.

۴- سوئیس

سوئیس

سوئیس در لیست چهارمین کشور شاد جهان در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. این کشور به خاطر جنگل‌های انبوه، حیات وحش و همچنین آب سالم و تمیزش معروف است. سوئیس از جنوب در همسایگی ایتالیا، از غرب در همسایگی فرانسه، از شمال در همسایگی آلمان و از شرق در همسایگی اتریش و لیختن اشتاین قرار دارد.

۳- ایسلند

ایسلند

ایسلند به عنوان سومین کشور شاد جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است. این کشور جزیره‌ای نوردیک واقع در شمال اقیانوس اطلس و کم جمعیت‌ترین کشور اروپا می‌باشد. پایتخت و بزرگترین شهر آن ریکیاویک است. بیش از دو سوم جمعیت این کشور در ریکیاویک و مناطق اطراف آن در جنوب غربی کشور زندگی می‌کنند.

۲- دانمارک

دانمارک

دانمارک در شمال اروپا قرار دارد و به عنوان دومین کشور شاد جهان شناخته می‌شود. دانمارک در جنوب غربی سوئد و جنوب نروژ قرار دارد و از جنوب در همسایگی آلمان می‌باشد.

۱- فنلاند

فنلاند

فنلاند به عنوان شادترین کشور جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است. به مدت پنج سال متوالی فنلاند در رتبه اول شادترین کشور باقی مانده است. این کشور نوردیک در شمال اروپا واقع شده است و از غرب با سوئد، از شرق با روسیه و از شمال با نروژ دارای مرز مشترک می‌باشد. مساحت فنلاند ۳۳۸۴۵۵ کیلومتر مربع (۱۳۰۶۷۸ مایل مربع) با ۵٫۵ میلیون نفر جمعیت است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا