شگفتی های جهان

۱۰ پل طولانی در جهان

می‌دانید طولانی‌ترین پل‌های جهان کدامند؟ پل‌ها وسیله‌ای برای برقراری اتصال بین دو شهر و یا دو لبه هستند. اگر قصد سفر به چین را داشتید، لذت تجربه سفر بر روی طولانی‌ترین پل جهان را از دست ندهید. طولانی‌ترین پل جهان با طول ۱۶۴٫۸ کیلومتر، در چین قرار دارد. در این مقاله به معرفی ۱۰ پل طولانی جهان در سال ۲۰۲۲ می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

۱۰- پل مرداب مانچاک – با طول ۳۶۶۹۳ متر

پل مرداب مانچاک

پل مرداب مانچاک یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان بر روی آب و طولانی‌ترین پل در سیستم بزرگراه‌های بین ایالتی می‌باشد و طول کلی آن ۲۲٫۸۰ مایل (۳۶٫۶۹ کیلومتر) است. این یک پل بتنی دوقلو است که در ایالت لوئیزیانای آمریکا قرار دارد.

۹- پل میان‌گذر دریاچه پونچاترین – با طول ۳۸۴۴۲ متر

پل میان‌گذر دریاچه پونچاترین

پل میانگذر دریاچه پونچاترین نهمین پل طولانی جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد. این پل میان‌گذر از ۲ پل به موازات هم ساخته شده ودر لوئیزیانا آمریکا قرار دارد و از روی دریاچه پونچاترین عبور می‌کند.

۸- سیستم مترو مانیل – با طول ۳۹۲۰۰ متر

سیستم مترو مانیل

Skyway بزرگراه اصلی در مترو مانیل، واقع در فیلیپین می‌باشد. این اولین بزرگراه کاملاً جدا شده در فیلیپین است و با طول کلی ۳۹٫۲ کیلومتر یکی از طولانی‌ترین بزرگراه‌های طویل جهان می‌باشد.

بعلاوه، این بزرگراه از روی بزرگراه‌های اصلی موجود در مترو مانیل و رودخانه سان خوان عبور می‌کند.

۷- پل خلیج جیائوژو – با طول ۴۱۵۸۰ متر

پل خلیج جیائوژو

این پل یک پل جاده‌ای است که طول آن ۲۶٫۷ کیلومتر می‌باشد و در استان شاندونگ در شرق چین قرار دارد. طویل‌ترین قسمت پیوسته این پل ۲۵٫۹ کیلومتر طول دارد و به عنوان هفتمین پل طولانی جهان شناخته شده است.

بعلاوه، طراحی این پل به گونه‌ای ‌می‌باشد که در برابر زلزله‌های شدید، طوفان‌ها و برخورد با کشتی‌ها مقاوم است. این پل توسط ۵۲۳۸ شمع بتنی پشتیبانی می‌شود.

۶- پل بزرگ پکن – با طول ۴۸۱۵۳ متر

این پل یک پل راه آهن به طول ۴۸٫۱۵ کیلومتر (۲۹٫۹۲ مایل) می‌باشد که در راه آهن سریع السیر پکن-شانگهای قرار دارد. پل پکن ششمین پل طولانی جهان است، و دو مرکز تجاری جهانی پکن و شانگهای را به هم وصل می‌کند. پل بزرگ پکن در سال ۲۰۱۰ تکمیل شد و به طور رسمی در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد.

۵- پل بزرگ Weinan Weihe – با طول ۷۹۷۳۲ متر

پل بزرگ Weinan Weihe

این پل با طول ۷۹٫۷ کیلومتر پنجمین پل طولانی جهان است و در چین قرار دارد. این پل بخشی از راه آهن سریع السیر ژنگ ژو– شیان می‌باشد و ژنگژو و شیان را در چین به هم وصل می‌کند.

۴- پل بزرگ Cangde – با طول ۱۰۵۸۱۰ متر

پل بزرگ Cangde

پل بزرگ Cangde به عنوان چهارمین پل طولانی جهان در سال ۲۰۲۲ به شمار می‌آید. ساخت این پل در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید، و بخشی از راه آهن سریع‌السیر پکن- شانگهای و سومین پل طولانی راه آهن می‌باشد. این پل به گونه‌ای طراحی شده که در برابر زلزله مقاوم است.

۳- پل بزرگ تیانجین – با طول ۱۱۳۷۰۰ متر

پل بزرگ تیانجین

پل بزرگ تیانجین با طول کیلومتر (۷۰٫۶ مایل) سومین پل طولانی جهان می‌باشد. این یک پل راه آهن است که از بین لانگ فانگ و چینگ شیان، بخشی از راه‌آهن سریع‌السیر پکن-شانگهای عبور می‌کند. در سال ۲۰۱۱ این پل به عنوان دومین پل طولانی جهان در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

۲- پل چانگوا کائوسیونگ – با طول ۱۵۷۳۱۷ متر

پل چانگوا کائوسیونگ

پل چانگوا-کائوسیونگ با طول ۱۵۷٫۳۱۷ کیلومتر (۹۷٫۷۵۲ مایل) یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان است و در سال ۲۰۰۴ تکمیل شد. این دومین پل طولانی جهان است که در چین واقع شده است. این پل به عنوان بخشی از خط راه آهن تندروی تایوان به شمار می‌آید.

۱- پل بزرگ دانی یانگ کانشان – با طول ۱۶۴۸۵۱ متر

1. پل بزرگ دانی یانگ کانشان

این پل در راه آهن سریع‌السیر پکن-شانگهای واقع شده و به عنوان بزرگ‌ترین پل طولانی جهان شناخته شده است. ساخت این پل ۴ سال زمان برد و در سال ۲۰۱۰ تکمیل و در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و حدود ۸٫۵ میلیارد دلار هزینه داشت. این پل در گینس رکورد طولانی‌ترین پل جهان را به خود اختصاص داده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا