خانه / شگفتی های جهان / ۱۰ مورد از گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان
گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان

۱۰ مورد از گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان

دوست دارید با گرانقیمت‌ترین ساختمان‌های جهان آشنا شوید؟ مسجد الحرام گرانترین ساختمان جهان است؛ گفته می‌شود که ارزش این ساختمان اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار می‌باشد. ابراج البیت که در مکه قرار دارد نیز با ارزش ۱۶ میلیارد دلار، در رتبه دوم قرار دارد و در سال ۲۰۱۲ تکمیل شد. هتل مجلل مارینا بی سندز سنگاپور نیز در لیست سومین ساختمان گرانقیمت جهان قرار دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ۱۰ ساختمان گرانقیمت جهان در سال ۲۰۲۲ بپردازیم.

۱۰- کاخ امارات – به ارزش ۳ میلیارد دلار

کاخ امارات
کاخ امارات یکی از گران‌ قیمت‌ ترین ساختمان‌ های جهان

کاخ امارات به عنوان دهمین ساختمان گران قیمت جهان شناخته شده است. این هتل پنج ستاره لوکس در ابوظبی، امارات متحده عربی واقع شده است. طراحی این هتل ترکیبی از عناصر معماری اسلامی از جمله تعادل، هندسه، تناسب، ریتم و ساختار سلسله مراتبی و همچنین روش‌های مدرن طراحی و ساخت می‌باشد. گنبد مرکزی واقع در این هتل دارای نقوش هندسی استادانه‌ای می‌باشد و در سرتاسر بنا ۱۱۴ گنبد کوچکتر قرار دارد.

۹- برج جهانی لوته – با ارزش ۳٫۱ میلیارد دلار

برج جهانی لوته
برج جهانی لوته یکی از گران‌ قیمت‌ترین ساختمان‌ های جهان

برج جهانی لوته به عنوان نهمین ساختمان گران قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است. این آسمان خراش دارای ارتفاع ۱۸۲۳و ۱۲۳ طبقه می‌باشد و در سینچئون دونگ، ناحیه سونگپا، سئول، کره جنوبی قرار دارد. برج جهانی لوته در حال حاضر در لیست بلندترین ساختمان در کره جنوبی و ششمین ساختمان بلند جهان قرار دارد.

۸- مرکز تجارت جهانی یک – با ارزش ۳٫۹ میلیارد دلار

مرکز تجارت جهانی یک
مرکز تجارت جهانی یک یکی از گران‌ قیمت‌ ترین ساختمان‌های جهان

مرکز تجارت جهانی وان از بین ۱۰ ساختمان گرانقیمت جهان در سال ۲۰۲۲، رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. این ساختمان در منهتن جنوبی، شهر نیویورک واقع شده است، و بلندترین ساختمان در ایالات متحده و هفتمین ساختمان بلند در جهان می‌باشد.

۷- ساختمان Cosmopolitan – با ارزش ۴٫۱ میلیارد دلار

Cosmopolitan
Cosmopolitan یکی از گران‌ قیمت‌ترین ساختمان‌ های جهان

این ساختمان دارای یک کازینو و هتل تفریحی لوکس بوده و در لاس وگاس، نوادا قرار دارد. Cosmopolitan از دو برج بلند به نام‌های برج بلوار و برج چلسی تشکیل شده است که هر دو دارای ارتفاع ۱۸۴ متر می‌باشند. این ساختمان جزو هفتمین ساختمان گران قیمت جهان به شمار می‌آید.

۶- کاخ وین – با ارزش ۴٫۲ میلیارد دلار

کاخ وین
کاخ وین یکی از گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌ های جهان

کاخ وین در رتبه ششم گرانقیمت‌ترین ساختمان‌های جهان قرار دارد. این کاخ در منطقه ویژه اداری ماکائو در جمهوری خلق چین واقع شده است.

۵- Resorts World Sentosa – به ارزش ۴٫۹۳ میلیارد دلار

Resorts World Sentosa
Resorts World Sentosa یکی از گران‌ قیمت‌ترین ساختمان‌ های جهان

Resorts World Sentosa یک استراحتگاه یکپارچه واقع در جزیره سنتوزا در ساحل جنوبی سنگاپور می‌باشد. این ساختمان در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار طراحی شد، و در سال ۲۰۰۷ ساخت آن آغاز شد. در سال ۲۰۱۰ این ساختمان به عنوان سومین ساختمان گران قیمت جهان برگزیده شد. Resorts World Sentosa پنجمین ساختمان گران قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد.

۴- اپل پارک – به ارزش ۵ میلیارد دلار

اپل پارک
اپل پارک یکی از گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌ های جهان

اپل پارک دفتر مرکزی شرکت اپل است که در کوپرتینو، کالیفرنیا، ایالات متحده قرار دارد. در آوریل ۲۰۱۷ در حالی که ساخت و ساز بنا هنوز کامل نشده بود، کارمندان در این ساختمان استخدام شدند. اپل پارک یکی از ۱۰ ساختمان گران‌قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد که ۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

۳- مارینا بی سندز – به ارزش ۵٫۵ میلیارد دلار

مارینا بی سندز
مارینا بی سندز یکی از گران‌ قیمت‌ ترین ساختمان‌ های جهان

مارینا بی سندز یک تفرجگاه یکپارچه واقع در سنگاپور و رو به خلیج مارینا می‌باشد. این ساختمان سومین ساختمان گران‌قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد.

۲- ابراج البیت – به ارزش ۱۶ میلیارد دلار

ابراج البیت
ابراج البیت یکی از گران‌ قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان

این ساختمان با ارزش ۱۶ میلیارد دلار، دومین ساختمان گران‌قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد. این مجموعه دولتی از هفت آسمان خراش تشکیل شده و در مکه، عربستان سعودی قرار دارد. برج‌های این ساختمان بخشی از پروژه موقوفه ملک عبدالعزیز می‌باشند که هدف از ساخت آنها مدرن سازی شهر برای زائران بوده است.

بعلاوه، برج مرکزی هتل، برج سلطنتی ساعت مکه، بزرگترین صفحه ساعت در جهان را داراست و به عنوان چهارمین ساختمان بلند جهان و ششمین سازه‌ی بلند مستقل شناخته شده است. همچنین، برج ساعت دارای موزه می‌باشد که در چهار طبقه بالای برج قرار دارد.

۱- مسجد الحرام – به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار

مسجد الحرام
مسجد الحرام یکی از گران‌ قیمت‌ ترین ساختمان‌های جهان

مسجد الحرام دارای گران‌ترین ساختمان‌های جهان می‌باشد. این مسجد بزرگترین مسجد جهان است و به اندازه ۴ میلیون نمازگزار ظرفیت دارد. نام دیگر مسجد الحرام “مسجد بزرگ مکه” می‌باشد و کعبه داخل این مسجد قرار دارد

درباره رضا.خ

مشاهده بیشتر

تاج محل، هند

۱۰ مورد از زیباترین مکان‌های دیدنی در جهان

در جهان مکان‌های زیبا و شگفت‌‌انگیز بسیاری هست که هر ساله افراد زیادی از آنها …