معرفی کشورها

۱۲ حقیقت در مورد کشور اسپانیا که شاید نمی‌دانستید

حقایقی در مورد کشور اسپانیا | چقدر در مورد کشور اسپانیا اطلاعات دارید؟ اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، بد نیست کمی بیشتر راجه به آن مطالعه کنید. برای کمک به شما، یک لیست کوچک از حقایقی راجع به کشور اسپانیا تهیه کرده‌ایم که به شرح زیر است. با گردشگری سپاهان (کوله) اصفهان در این مقاله همراه باشید.

۱- اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا می‌باشد

اسپانیا- یا پادشاهی اسپانیا- پس از فرانسه، دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می‌آید. اگر جزایر قناری و نواحی امتداد خط ساحلی شمال آفریقا را نیز در نظر بگیریم، مساحت این کشور چیزی حدود ۵۰۶۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد.

۲- اسپانیایی زبان مادری بیشتر از ۴۰۰ میلیون نفر می‌باشد

اسپانیایی زبان مادری بیشتر از ۴۰۰ میلیون نفر می‌باشد که باعث شده این کشور پس از ماندارین، رتبه دوم را به خود اختصاص دهد. اگرچه اسپانیایی زبان رسمی این کشور است، اما زبان‌های محلی کاتالان، باسک (Euskara) و گالیسی (Galego) همگی در نواحی مربوطه خود به رسمیت شناخته می‌شوند.

۳- اروپا در بین کشورهای اروپایی، به عنوان پنجمین کشور پرجمعیت شناخته می‌شود

جمعیت اسپانیا ۴۷ میلیون نفر می‌باشد، ممکن است با خود فکر کنید که خیلی شلوغ به نظر می‌رسد، اما در واقع سه چهارم این جمعیت در مناطق شهری زندگی می‌کنند. مثلا، حدود ۶٫۵ میلیون نفر در شهر بزرگ مادرید و ۵٫۵ میلیون نفر در شهر بزرگ بارسلونا سکونت دارند.

۴- مردم اسپانیا عمر طولانی دارند

مردم اسپانیا بین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، عمر طولانی‌تری دارند (۸۳ سال). البته ژاپنی‌ها طول عمر بیشتری دارند. زنان اسپانیایی نسبت به مردان هم سن خود طول عمر بیشتری دارند: به طور متوسط زنان ۸۵ سال عمر می‌کنند و مردان ۷۹ سال.

حقایقی در مورد کشور اسپانیا

حقایقی در مورد کشور اسپانیا

۵- اکثر جعیت اسپانیا، پیر هستند.

براساس پیش‌بینی سازمان ملل، کشور اسپانیا تا سال ۲۰۵۰، دارای پیرترین جمعیت‌ جهان خواهد بود. طی ارزیابی‌های صورت گرفته تنها در سی سال آینده، بیش از ۳۰ درصد از جمعیت این کشور دارای سن ۶۰ سال و بالاتر خواهند بود.

۶- اسپانیا کشور مذهبی‌ای نیست

برخلاف اهمیت مذهب در فرهنگ اسپانیایی، تنها ۱۳٫۶ درصد از جمعیت اسپانیا مذهبی هستند و هر یکشنبه به کلیسا می‌روند. با این وجود، طی بررسی‌های مرکز مطالعات جامعه‌شناسی اسپانیا در سال ۲۰۱۲، حدود ۷۰ درصد مردم محلی هنوز به عنوان کاتولیک رومی شناخته می‌شوند.

۷- در این کشور تعداد بازرسان مالیاتی کم است

براساس آمار رسمی، در اسپانیا به ازای هر ۱۹۲۸ مالیات دهنده، یک بازرس مالیاتی وجود دارد؛ که در مقایسه با مرز فرانسه که به ازای هر ۷۲۹ نفر یک بازرس دارد، بسیار کم است.

۸- از لحاظ نرخ بیکاری، اسپانیا در رتبه دوم کشورهای اروپایی قرار دارد

طبق آمارهای به دست آمده در سال ۲۰۱۹، اسپانیا پس از کشور یونان، از نظر نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا رتبه دوم را دارد. اگرچه، نرخ کنونی ۱۳٫۸ درصد نسبت به نرخ بیکاری ۲۴٫۲ درصدی که اسپانیا در سال ۲۰۱۵ داشت، بهبود قابل توجهی داشته است.

در مورد کشور اسپانیا

حقایقی در مورد کشور اسپانیا

۹- اسپانیایی‌ها عاشق استراحت و ریلکس کردن هستند

اسپانیایی‌ها نسبت به دیگر ملیت‌های جهان، بیشتر زندگی را راحت گرفته و از آن لذت می‌برند؛ آنها معمولا ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز را به اوقات فراغت از جمله خوردن، نوشیدن و خواب می‌گذرانند.

۱۰- اسپانیا ۴۷ میراث فرهنگی دارد که در یونسکو به ثبت رسیده‌اند

اسپانیا دارای ۴۷ میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو، از جمله شهرهای تاریخی، کلیساهای تاریخی و غیره می‌باشد که آن را به سومین کشور برتر جهان از نظر میراث فرهنگی تبدیل کرده است. ایتالیا و چین از نظر تعداد میراث جهانی یونسکو (۵۵ عدد) در رتبه اول و دوم قرار دارند.

۱۱- اسپانیا بزرگترین تولید کنندگان روغن زیتون است

اگر فکر کرده‌اید یونان یا ایتالیا بیشترین تولید روغن زیتون جهان را دارند، سخت در اشتباهید! اسپانیا بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در جهان می‌باشد.

۱۲- ‌اسپانیا یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری در جهان به حساب می‌آید

در سال ۲۰۱۸، اسپانیا با استقبال شکه کننده ۸۲٫۸ میلیون بازدیدکننده، بعد از کشور فرانسه، به دومین مقصد گردشگری محبوب جهان تبدیل شد.

کشور اسپانیا

حقایقی در مورد کشور اسپانیا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا