خانه / معرفی کشورها / ۶ مکان‌ دیدنی و بسیار زیبای مسکو
مکان‌های دیدنی مسکو

۶ مکان‌ دیدنی و بسیار زیبای مسکو

مکان‌های دیدنی مسکو، که پیشنهاد می‌شود هنگام سفر از آنها دیدن کنید!

مسکو پر از مکان‌های دیدنی زیبا و شگف‌انگیز است، از مکان‌های تاریخی گرفته تا فروشگاه‌های خرید عجیب و غریب! اگر دوست دارید در مورد مکان‌های دیدنی این شهر زیبا اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما در این مقاله همراه باشید.

مسکو ترکیبی از مناظر تاریخی و امروزی است. کسی که به عنوان گردشگر به این شهر سفر می‌کند، سر درگم می‌شود که از کدام یک از جاذبه‌ها باید دیدن کند، از موزه‌ها و گالری‌ها یا مکان‌های موسیقی و جشنواره‌ها. چه به معماری و تاریخ علاقه‌مند باشید و چه به خرید، مکان‌های زیادی در این شهر زیبا وجود دارد که می‌توانید از آنها دیدن کنید. از جمله مکان‌های دیدنی مسکو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مکان‌های دیدنی تاریخی مسکو

کاخ کرملین

کاخ کرملین

از جمله تاریخی‌ترین جاذبه‌های شهر مسکو می‌توان به کاخ کرملین و میدان سرخ مسکو اشاره کرد. این بنای تاریخی و نمادین نقش مهمی را در طول تاریخ روسیه به عهده داشته و از زمان شوروی سابق محل اقامت رهبران روسیه بوده است. در سال ۱۹۹۰، این دو بنای تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفتند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم هنگام سفر به مسکو حتما از این بناهای تاریخی دیدن کنید. این دو بنا شامل اتاق اسلحه خانه، وسایل سلطنتی عتیقه، کاخ پاتریارک، و چندین کلیسا هستند.

املاک کوسکووو

املاک کوسکووو

کوسکووو متعلق به قرن ۱۸ است و یک املاک معمولی در روسیه می‌باشد. صاحبان این املاک دو بار در هفته مهمانی‌های بزرگی برای اشراف‌زاده‌ها برگزار می‌کردند- حتی ملکه کاترین دوم روسیه نیز به یکی از این مهمانی‌ها دعوت شده بود. این املاک ترکیبی زیبا از باروک و کلاسیک با یک قصر، یک پارک بزرگ و حوضچه‌ها می‌باشد. همچنین کوسکوو دارای یک موزه نیز هست و در تابستان جشنواره‌ها و کنسرت‌های زیادی در آنجا برگزار می‌شود.

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

مکان‌ دیدنی و بسیار زیبای مسکو

۹ گنبد نمادین و رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل (خرم واسیلیا بلاژننوو) در انتهای میدان سرخ خود نمایی می‌کنند. این کلیسا علاوه بر معروفیتش، قدیمی نیز هست و در سال ۱۵۵۵ به دستور ایوان مخوف ساخته شده است. این بنای معروف ارزش دیدن را دارد.

قطعا هنگام دیدن این کلیسای زیبا جذب فضای بیرونی آن شده و دوست دارید از آن عکس بگیرید، اما بدانید که داخل این کلیسا نیز به اندازه نمای بیرونی‌اش مجذوب کننده است. در آنجا کلیساهای زیبا و مجذوب کننده زیادی خواهید دید. فضای داخلی این کلیسا پر از نقاشی‌های دیواری، نمادهای روسی و تزئینات زینتی است. لازم به ذکر است که برخی از راهروهای موجود در کلیسا بسیار باریک هستند و راه پله‌ها ممکن است شیب زیادی داشته باشند.

سنت باسیل بخشی از موزه تاریخی مسکو (SHM – به زبان روسی) می‌باشد. این مجموعه عظیم نمایان‌گر هر مرحله از تاریخ روسیه است.

هنر و فرهنگ در مسکو

تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی

تئاتر بولشوی از مشهورترین سالن‌های تئاتر مسکو می‌باشد که هر سال حدود ۳ تا ۴ اپرا و ۲ تا ۳ باله در این سالن اجرا می‌شوند. آهنگسازان معروفی همچون موتزارت، وردی، واگنر و چایکوفسکی در این سالن اجرا دارند. باله روسی شهرت جهانی دارد و بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ این کشور است.

نگارخانه ترتیاکوف

نگارخانه ترتیاکوف

گالری ترتیاکوف دارای تالارها و محوطه‌های زیادی است- که شامل گالری ایالتی ترتیاکوف (گالری دولتی ترتیاکوف، گالری ترتیاکوفسکایا) و گالری جدید ترتیاکوف (گالری ایالتی ترتیاکوف، نوایا ترتیاکوفکا) هستند. اولی خانه هنر از قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم است، در حالی که ترتیاکوف جدید ترکیبی از هنر مدرن و معاصر می‌باشد.

با معماری مسکو آشنا شوید

متروی مسکو

متروی مسکو

مکان‌ دیدنی و بسیار زیبای مسکو

متروی مسکو به دلیل دارا بودن معماری جذاب خود معروف است، و ایستگاه‌های آن همانند کاخ‌های زیرزمینی هستند. اما علاوه بر این ویژگی، این مترو حدود ۳۰۰ کیلومتر طول داشته و حدود ۹ میلیون نفر ظرفیت دارد. اولین خط مترو Sokolnicheskaya بود که در سال ۱۹۳۵ ساخته شد.

درباره رضا.خ

مشاهده بیشتر

تمیزترین کشورهای جهان

۱۰ مورد از تمیزترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۲

دوست دارید بدانید تمیزترین کشورها کدامند؟ در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از تمیزترین …