خانه / رستورانها / رستوران های گیاهی ژوهانسبورگ

رستوران های گیاهی ژوهانسبورگ

در ژوهانسبورگ، هیچ محدودیتی از نظر رستوران‌های گیاهی ندارید. در این شهر می‌توانید در بهترین رستوران‌ها، غذاهای گیاهی و لذیذ بخورید و رژیم غذایی خود را در طول سفر، حفظ کنید.

رستوران های ژوهانسبورگ، مثل بسیاری از جاذبه‌های این شهر، تنوع جالبی دارند و غذاهایی از سراسر دنیا در این رستورن‌ها سرو می‌شود.

شهر بزرگ و شلوغ ژوهانسبورگ، رستوران‌های زیادی دارد. هر سال، گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این شهر سفر می‌کنند و در رستوران‌های متعدد آن غذا می‌خورند. در این بین، رستوران‌های گیاهی ژوهانسبورگ هم توانسته‌اند جایگاه خود را پیدا کنند و جزو محبوب‌ترین رستوران‌های شهر باشند. به خصوص که در سال‌های اخیر، افراد بیشتری به گیاه خواری مشتاق شده‌اند.

اگر گیاه‌خوار هستید و دوست ندارید در سفر، رژیم غذایی خود را فراموش کنید و در عین حال در رستوران غذا بخورید، جای نگرانی نیست. در ژوهانسبورگ از نظر تعداد و تنوع رستوران‌های گیاهی، هیچ محدودیتی وجود ندارد. در ادامه تعدادی از رستوران‌های ژوهانسبورگ را معرفی می‌کنیم که یا کاملا گیاهی هستند یا بخشی از منوی آنها به غذاهای گیاهی اختصاص یافته است.

رستوران Fresh Earth Food Store

رستوران Fresh Earth Food Store از آغاز با هدف ایجاد درک صحیح و رویکرد جدیدی از غذای سالم و پایدار شکل گرفت. همه‌ی غذاهای گیاهی این رستوران از ابتدا در همین‌جا تهیه می‌شود و هیچ ماده‌ی افزودنی مصنوعی، شیرینی‌کننده‌های غیرطبیعی، رنگ‌های خوراکی و نگهدارنده ندارد. به همین دلیل است که غذاهای این رستوران علاوه بر مغذی بودن، بسیار مفید و سالم است. در این رستوران نه تنها می‌توانید غذای گیاهی سالم و تازه بخورید، بلکه فروشگاهی دارد که در آن مواد غذایی سالم، مکمل و غذای کودک به فروش می‌رسد. حتی تعدادی از دستورهای غذایی آنها در این فروشگاه عرضه می‌شود.

کافه رستوران The Greenside

اگر وگان یا گیاه‌خوار هستید در ژوهانسبورگ حتما باید به کافه The Greenside سر بزنید. این کافه در محیطی آرام و دنج قرار دارد. ماموریت این کافه این است که مردم برای داشتن سبک زندگی سالم، سبز و وگان و برای نجات سیاره، تشویق کند. حتی افرادی که گیاه‌خوار نیستند، به این رستوران سر می‌زنند و علاقه‌ی خاصی به طعم، تازگی و کیفیت غذاهای این کافه دارند. منوی رستوران بسیار مفصل و متنوع است و غذاهای سالمی مثل انواع سالاد، پیتزا، ساندویچ و پاستا در آن پیدا می‌شود. پیتزای جدید کافه که با خردل، گوجه، پیاز و آووکادو تهیه می‌شود، غذایی است که نباید از دست بدهید.

رستوران Free Food

رستوران Free Food یا غذای رایگان، اسمی دارد که برای یک رستوران، عجیب است. رستورانی که هدف اصلی آن فروش غذا است. در این رستوران می‌توانید غذاهای گیاهی و وگان را با قیمت بسیار مناسبی نوش جان کنید. غذاهای این رستوران همواره بدون گلوتن، بدون گندم و فاقد شکر، نگهدارنده و گوشت است. عدم استفاده از این مواد، نه تنها تاثیری در طعم بی‌نظیر آنها ندارد، بلکه نتیجه‌ی نهایی آن، غذایی بسیار سالم است که برای همه‌ی افراد با همه‌ی رژیم‌های غذایی، مناسب است. غذاهایی مثل ساندویچ، برگرهای گیاهی در منوی آن دیده می‌شود. یکی از دسرهای رستوران که باید امتحان کنید، بستنی وگان است.

رستوران Fruits and Roots

رستوران Fruits and Roots داخل یک فروشگاه مواد غذایی طبیعی و ارگانیک قرار دارد. این رستوران، بوفه‌ای از غذاهای سالم و لذیذ دارد و از میان منوی مفصل آن که شامل ساندویچ، پیتزا، انواع خوراک‌های داغ و برگر است، می‌توانید غذایی لذیذ انتخاب کنید. یک محوطه‌ی جذاب دارد که در آنجا می‌توانید هم‌زمان با گپ زدن با دوستان خود، از غذای خود لذت ببرید.

کافه Aurelie’s Health & Lifestyle Café

کافه رستوران Aurelie’s Health & Lifestyle Café یک رستوران محبوب با حال‌وهوای مدیترانه‌ای است که غذاهایی لذیذ برای گیاه‌خواران سرو می‌کند. تمرکز اصلی این رستوران بر معرفی سبک زندگی سالم است. غذاهایی با توفو، پنیرهای غیرلبنی در منو وجود دارد. فلافل، سوسیس‌های گیاهی و برگرهای لذیذ از دیگر غذاهایی است که می‌توانید در این رستوران نوش جان کنید. غذاهای بدون گلوتن، نوشیدنی‌ها و اسموتی‌های گیاهی، لانچ‌باکس برای بچه‌ها از دیگر انتخاب‌های موجود در منو است. قهوه‌ی تازه‌ی این کافه را از دست ندهید.

رستوران Swaruchi Pure

رستوران Swaruchi Pure در مرکز یک بازارچه قرار دارد و یک گنج پنهان است که غذاهایی بسیار لذیذ سرو می‌کند. این رستوران منویی بسیار متنوع از غذاهای شمال تا جنوب هند دارد که در بین آنها غذاهای وگان هم دیده می‌شود. دکور رستوران شاید توجهان را جلب نکند ولی کافی است یک بار یکی از غذاهای آن را امتحان کنید، مطمئنا دفعه‌ی بعدی با دوستان خود به رستوران برمی‌گردید.

رستوران Shayona

رستوران Shayona یکی از بهترین رستوران‌های گیاهی شهر است و غذاهای هندی سرو می‌کند. فرقی نمی‌کند که غذای شیرین دوست داشته باشید یا شور، هر نوعی که سفارش دهید، با توجه به ذائقه‌ی شما آماده می‌شود. می‌توانید از غذاهای ویژه‌ی رستوران سفارش دهید که برای دو نفر کافی است. علاوه بر طعم بی‌نظیر غذاها، آنچه که باعث تمایز این رستوران از سایر رستوران‌ها می‌شود این است که همه محصولاتی که برای تهیه‌ی غذاها استفاده می‌شود توسط گروهی از خیرین تولید می‌شود. درآمد حاصل از این‌کار، برای قشر محروم، هزینه می‌شود.

کافه رستوران Elemental

کافهElemental یک رستوران صددرصد گیاهی و وگان است که بهترین غذاهای ممکن را با تازه‌ترین مواد غذایی تهیه می‌کند. دکوراسیون این کافه بسیار شیک و مجلل است. پیتزاهای تنوری رستوران، برگرهای بدون گوشت، ساندویچ‌های لذیذ، انواع ساندویچ رپ و سالادهای متنوع، از جمله انتخاب‌های منو است که نباید از دست بدهید. این رستوران چند غذای بدون گلوتن هم دارد.

کافه رستوران Leafy Greens

کافه رستوران Leafy Greens یکی دیگر از کافه‌های غذای گیاهی و وگان در ژوهانسبورگ است که فروشگاه مخصوص هم دارد. این رستوران در یک مزرعه‌ی ارگانیک قرار دارد. در این رستوران می‌توانید در محیطی آرام و دلپذیر، غذاهای بخورید که مواد اولیه‌ی آنها مستقیما از همان مزرعه تهیه می‌شود. منوی کافه شامل انواع صبحانه و ناهارهای لذیذ است.

رستوران Simply Divine

رستوران Simply Divine یک رستوران کوچک است که غذاهای گیاهی از سراسر دنیا سرو می‌کند. تعدادی غذای وگان هم در منوی آن دیده می‌شود. دکوراسیون رستوران بسیار زیبا و صمیمانه است. چند صندلی در فضای باز دارد و برای کسانی که ترجیح می‌دهند در خانه یا هتل غذا بخورند، امکان تحویل غذا وجود دارد. فضای داخلی رستوران ساده و به سبک روستایی است و غذاهایی بسیار لذیذ دارد که شما را برای بار چندم به این رستوران می‌کشد. می‌توانید از همه‌ی غذاها مقدار کمی امتحان کنید و بعدا غذای مورد علاقه‌ی خود را سفارش دهید.

رستوران Phat Panda

رستوران Phat Panda یک رستوران عالی برای خوردن غذاهای مدرن آسیایی است. اگر می خواهید غذای آسیایی و وگان و گیاهی بخورید، بدون هیچ تردیدی این رستوران را انتخاب کنید. توفوی کبابی یکی از غذاهای لذیذ منو است که با سبزیجات بخارپز و سس باربیکیوی آسیایی سرو می‌شود. سوشی‌های مدرن رستوران و رول کالیفرنیا با سس چیلی، از دیگر غذاهایی است که حتما باید امتحان کنید.

رستوران The Red Chamber

رستوران The Red Chamber یک رستوران چینی گیاهی است که غذاهایی بسیار لذیذ سرو می‌کند و البته کمی گران است. سالادهای خاصی دارد از جمله سالاد تایگر که یکی از غذاهای ویژه‌ی منو است. اسپرینگ رول گیاهی رستوران از غذاهایی است که نباید از دست بدهید.

رستوران Tasha’s

رستوران Tasha’s یک منوی مفصل از انواع غذاهای وگان و گیاهی دارد. در این رستوران می‌توانید روز خود را با یک صبحانه‌ی گیاهی لذیذ شروع کنید. یکی از این صبحانه‌های مقوی و پرطرفدار، Granny Smith نام دارد که با جو دوسر، تخم کدو، مو، سیب و انبه خشک شده و پودر نارگیل در آب سیب تهیه می‌شود. روی آن ماست می‌ریزند و سیب تازه رنده می‌کنند. اگر وگان هستید، ماست را حذف می‌کنند. پاستای قارچ یکی دیگر از غذاهای لذیذ منو است که با جعفری و سیر و لیمو طعم‌دار می‌شود و پنیر پارمزان دارد.

رستوران Kung-Fu Kitchen

رستوران Kung-Fu Kitchen رستورانی عالی برای خوردن غذاهای چینی گیاهی است. سوشی، سوپ‌های گیاهی، اسپرینگ رول‌های گیاهی از جمله غذاهایی است که در منوی این رستوران وجود دارد. اگر می‌خواهید سوشی گیاهی بخورید، حتما این رستوران را انتخاب کنید. هر سلیقه‌ای که داشته باشید، یک غذای گیاهی مناسب در این رستوران برای شما پیدا می‌شود.

رستوران Col’ Cacchio

رستوران Col’ Cacchio منویی مفصل دارد. از پیتزا گرفته تا پاستا، انواع غذاهای وگان و گیاهی در این رستوران پیدا می‌شود. پیتزای Ortigiano یکی از پیتزاهای رستوران است که نباید از دست بدهید. این پیتزا با زیتون، کنگر فرنگی، مارچوبه، فلفل سبز و قارچ تهیه می‌شود که ترکیبی جالب و منحصربه‌فرد است. اگر هوس پاستا کرده‌اید، پاستای Fresca را امتحان کنید که با سبزیجات کبابی، گوجه خشک شده، دانه کاج و شابانک تهیه می‌شود.

رستوران Mexican Fresh

همانطور که از اسم رستوران Mexican Fresh مشخص است، در این رستوران می‌توانید غذاهای مکزیکی را نوش جان کنید. این رستوران منویی متنوع دارد که غذاهای گیاهی و وگان هم در آن پیدا می‌شود. یکی از غذاهایی که در این رستوران باید امتحان کنید، بوریتوی سبزیجات کبابی است که با فلفل کبابی، ذرت شیرین، بروکلی و گل کلم خرد شده، پیاز، لوبیا، پنیر، کاهو و خامه ترش و… تهیه می‌شود و اگر بخواهید می‌توانید پنیر را حذف کنید. می‌توانید درخواست کنید که چیلی بیشتری در غذای شما استفاده کنند تا تندی و عطر بیشتری به غذا بدهید.

مجله اینترنتی گردشگری سپاهان (کوله)

حمیده کریمی

درباره mahmoodi

مشاهده بیشتر

گران‌قیمت‌ترین رستوران‌های جهان

۸ مورد از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین رستوران‌های جهان

اگر عاشق غذاخوردن هستید و دوست دارید در بهترین و لوکس‌ترین رستوران‌ها غذا بخورید و …