خانه / معرفی نقاط گردشگری جهان / ۵تجربه‌ ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند

۵تجربه‌ ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند

اسکاتلند سرزمینی کمتر شناخته شده برای ما ایرانیان است اما می‌تواند جذابیت‌های فراوانی برای گردشگری داشته باشد. با گردشگری سپاهان همراه باشید تا با این جذابیت‌ها آشنا شویم.

اسکاتلند با گستره‌ وسیع مناظر بدیع و موقعیت‌هایش، مقصدی است خارق‌العاده برای کسانی که به دنبال کشف ناشناخته‌ها و لذت بردن از ماجراجویی هستند. با لذت بردن از ۵ تجربه‌ای که فقط در اسکاتلند وجود دارد می توانید آشنایی بیشتری از این مکان داشته باشد.

۱. به سر بردن یک شب در آخرین نقطه‌ دنیا

خود را به طبیعت وحشی اسکاتلند رسانده و شب را در یک کلبه‌ اسکاتلندی سپری کنید. یک مزرعه‌ متروک، آغول رها شده یا کلبه‌ چوپانی در اعماق تاریک‌ترین نقاط صحراهای متروک اسکاتلند. برای یافتن این کلبه‌های مخفی، خارج از دسترس و کاملا رایگان، نیاز به جرات، پشتکار و یک قطب‌نما دارید. وقتی به آن‌جا رسیدید، این کلبه‌ که معمولا ابتدایی‌ترین امکانات را دارد، به شما یک سقف و شاید یک اجاق ارائه می‌کند. حالا دیگر دوام آوردن تا صبح به خودتان بستگی دارد (اسکاتلند کشوری بسیار سرد و پر باد است).

۲. از صخره‌ معروف و دور از دسترس در اسکای بالا بروید

اگر جراتش را دارید پای در این راه بگذارید. صخره‌ معروف در این منطقه با نام صخره خارج از دسترس (inaccessible pinnacle) یک ساختار سنگی شبیه به باله‌ کوسه به ارتفاع ۵۰ متر است که خود در بالای پرتگاه کوه ساردرگ (Sgurr Dearg) با ارتفاع ۹۸۶ متر شناور ایستاده. به دیگر علاقه‌مندان به آدرنالین پیوسته و با صعود به سمت بالای تیغه‌ پر از سنگ و ناهمواری به بالاترین بخش ساردرگ برسید. ساردرگ تنها قله‌ در اینجاست که می‌توان تمامی مسیرش را از طریق صخره‌نوردی پیمود. حال منظره‌ زیبای آسمان را در آغوش گرفته و بلحظه اوج خود را ثبت کنید.

۳٫به سمت جزیره‌ استافا قایقرانی کرده و در جادوی غار فینگال گم شوید

به عنوان یکی از عجایب طبیعی، غار فینگال (Fingal’s Cave) یک غار دریایی فرازمینی است که تقارن، صداهای هیپنوتیزم کننده، رنگ‌های سحرانگیز و صخره‌های پیوسته‌ شش‌گوشه‌اش مورد ستایش قرار می‌گیرد. زیبایی اغواگر این غار مایه‌ الهام هنرمندان و شخصیت‌های بزرگ زیادی از جمله پینک فلوید، هنرمند مشهور جی ام دبلیو ترنر (J.M.W Turner)، ملکه ویکتوریا و آهنگ‌ساز نواهای عاشقانه یعنی فلیکس مندرسون (Felix Mendelssohn) بوده‌ است. خودتان با گرفتن یک قایق به جزیره‌ی استاقا (Staffa) رفته و این فریبگاه دست نخورده را نظاره‌گر باشید.

۴٫شب را در هوگمنای ادینبرو (Edinburgh) صبح کنید

هوگمنای (Hogmanay)، جشن سال نوی اسکاتلندی منظره‌ای از چشم‌های خیره است. یک بوم نقاشی از آتش‌بازی آسمان را شبیه به یک رویا می‌کند، شهر به وسیله‌ ازدحامی از تنوع مردم از سرتاسر دنیا تزیین می‌شود، صدای گروه‌های مشهور موسیقی در گوشه گوشه‌ شهر طنین‌انداز است، سیل عطر غذاهای خوشمزه هوا را پر می‌کند و میهمانی‌ها از هر جایی بیرون می‌زنند و زمانی که ساعت به نیمه شب می‌رسد، هیچ حسی جایگزین فریاد زیبای مردمی که بازوان را در هم قفل کرده‌اند نیست. این جشن غیر قابل توصیف یک آغاز جذاب برای سال نو است.

۵٫ جذاب‌ترین فرود دنیا را تجربه کنید

با وجود اینکه سفر به تمامی جزایر اسکاتلند به خاطر تعداد زیادشان خیلی هم معقول نیست، اما یک مقصد از این نظر استثناء است. در منطقه‌ای در جنوبی‌ترین بخش جزایر مسکونی هبریدین (Hebridean، بارا (Barra) یک جادوی خالص است. این بهشت اسکاتلندی با رژه‌ای بی نهایت از فعالیت‌های فضای بازش، سرزمین مقدس ماجراجویان است. اما ابتدا مجبورید که در ساحل تری مور (Traigh Mhor) فرود بیایید، تنها باند ساحلی آن منطقه که برنامه‌ منظم پروازی دارد. این باند ساحلی که بیشتر شبیه به داستان‌های جن و پری است، در سال ۱۹۳۶ مجوز رسمی گرفت و از آن موقع با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. بدون تعجب، این باند به عنوان جذاب‌ترین فرود جهان انتخاب شد.

مجله اینترنتی گردشگری سپاهان (کوله)

رضا صادقی مقدم

درباره mahmoodi

مشاهده بیشتر

بزرگترین مرکز تفریحی خانوادگی در شارجه

گردشگری سپاهان (کوله) امروز راهی شهر شارجه می شود؛ جایی که عنوان پایتخت فرهنگی امارات …