معرفی نقاط گردشگری جهان

۵ مورد از ترسناک‌ ترین جزایر دنیا

افرادی که عاشق ماجراجویی و طبیعت هستند، قطعا یک لیست از زیباترین جزایر دنیا در ذهن‌شان دارند که دوست دارند یک روزی از نزدیک به آنجا سفر کنند. جزیره‌ها مناطقی هستند که در نگاه اول بسیار زیبا و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. اما در پس این زیبایی خیره کننده، ممکن است خطراتی در کمین باشند. در دل برخی از این جزایر مارهای کشنده، گازهای سمی در هوا، بیماری‌های عفونی، تمساح‌های گرسنه و وحشتناک‌ترین وقایع طبیعی نهفته است، مطمعنا دوست ندارید در این دام گرفتار شوید!

در ادامه در مورد ۵ مورد از ترسناک‌ترین جزایر دنیا صحبت خواهیم کرد، که قطعا هرگز نمی‌خواهید آنها را از نزدیک ببینید.

جزیره داگیمیدا گرند ( Ilha da Queimada Grand )

جزیره داگیمیدا گرند
جزیره داگیمیدا گرند

این جزیره به دلیل دارا بودن بیشترین تعداد مارهای سمی به عنوان ترسناک‌ترین جزیره دنیا شناخته شده است. این جزیره بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ گونه افعی و مار مختلف دارد! سم این افعی‌ها می‌توانند گوشت انسان را ذوب کرده و در عرض یک ساعت فرد را بکشند.

جزیره پووگلیا، شمال ایتالیا

جزیره پووگلیا، شمال ایتالیا
جزیره پووگلیا، شمال ایتالیا

بازدید و ورود افراد محلی و یا گردشگران به این منطقه ممنوع است. دلیل ممنوعیت ورود به این جزیره چیست؟

این مکان پر از جن است. افسانه‌ها حاکی از آن است که هزاران سال پیش، از این جزیره برای قرنطینه افراد مبتلا به طاعون استفاده می‌شد، افراد طاعونی را در این مکان رها می‌کردند تا بمیرند. بعلاوه در این جزیره یک بیمارستان روانی وجود داشت که پزشکان بدنام انواع آزمایشات فجیع را در آنجا روی بیماران روانی انجام می‌دادند.

از سال ۱۹۶۸ که این تیمارستان بسته شد، دیگر جزیره خالی از سکنه است.

بیکینی آتول، جزایر مارشال

بیکینی آتول، جزایر مارشال
بیکینی آتول، جزایر مارشال

بیکینی آتول در جزایر مارشال در اقیانوس آرام واقع شده است و به عنوان یک میراث جهانی یونسکو به حساب می‌آید. بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۸، بیست و سه آزمایش هسته‌ای (که به ۷۰۰۰ برابر قدرت بمب هیروشیما تشبیه شده است) توسط ایالات متحده در این جزیره انجام شده است. تشعشعات هسته‌ای موجود در این جزیره خطرات زیادی برای محیط زیست و سلامت افراد ساکن در آنجا داشت و باعث بیماری‌های زیادی شد. خوردن غذاهای آلوده محلی موجود در این جزیره از جمله نارگیل، پاپایا، لیموترش و میوه نان و یا حیواناتی که در این جزیره رشد می‌کنند مانند خوک، مرغ و اردک بسیار خطرناک است. این جزیره علاوه بر تشعشعات هسته‌ای، به دلیل وجود کوسه‌های خطرناک نیز جای وحشتناکی است.

جزیره صبا، کارائیب

جزیره صبا، کارائیب
جزیره صبا، کارائیب

این جزیره، کوچکترین جزیره هلند است و به عنوان “ملکه دست نخورده” دریای کارائیب شناخته می‌شود. این جزیره مملو است زیبایی‌های بکر و اکوسیستم غنی است و می‌توان در آن غواصی و پیاده‌روی کرد. اما طوفان‌های خیلی وحشتناکی در این جزیره رخ می‌دهد و همین موضوع باعث خطرناک در نظر گرفتن آن شده است.

جزیره سنتینل شمالی، هند

جزیره سنتینل شمالی، هند
جزیره سنتینل شمالی، هند

این جزیره محل زندگی سِنتینِلی‌ها است، گروهی از مردم بومی که ۶۰۰۰۰ سال قدمت دارند و در این سالها هرگز پذیرای افراد بیگانه نبوده‌اند. حتی دولت هند هم رفت و آمد شهروندانش به نزدیکی این جزیره را ممنوع کرده است. سنتینلی‌ها با نیزه‌ها و تیرهای مرگبار از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنند! این قوم دوست دارند تنها بمانند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا