شگفتی های جهان

۱۰ مورد از زیباترین مکان‌های دیدنی در جهان

در جهان مکان‌های زیبا و شگفت‌‌انگیز بسیاری هست که هر ساله افراد زیادی از آنها بازدید می‌کنند. قطعا شما هم کنجکاوید بدانید که شگفت‌انگیزترین مکان‌ها برای سفر کجا هستند، اما متاسفانه ما نمی‌توانیم تمام موارد را در این مقاله بگنجانیم، به همین دلیل به معرفی گزیده‌ای از زیباترین مکان‌های جهان که ارزش بازدید را دارند پرداخته‌ایم.

کابادوکیا، ترکیه

کابادوکیا، ترکیه

کابادوکیا منطقه‌ای تاریخی واقع در ناحیه آناتولی مرکزی، ترکیه می‌باشد. این منطقه از نظر گردشگری دارای محبوبیت زیادی است، و یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی جهان در سال ۲۰۲۲ به شمار می‌آید.

خلیج هالونگ، ویتنام

خلیج هالونگ، ویتنام

هالونگ خلیجی واقع در ۱۷۰ کیلومتری شمال هانوی در شمال ویتنام می‌باشد. علت شهرت این خلیج، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ی آن از اقیانوس می‌باشد که باعث شده این خلیج در لیست شگفت‌انگیزترین مکان‌های جهان قرار گیرد.

مساحت این خلیج حدود ۱۵۰۰ کیلومتر مربع است و حدود ۱۲۰ کیلومتر از هانوی فاصله دارد. این خلیج جزو یکی از زیباترین مکان‌های جهان به شمار می‌آید.

پترا، اردن

پترا، اردن

پترا شهری تاریخی و باستانی واقع در جنوب اردن می‌باشد. این شهر در مجاورت تنگه باب‌المَندَب قرار دارد و یکی از زیباترین مکان‌های گردشگری در جهان به حساب می‌آید.

ونیز، ایتالیا

ونیز، ایتالیا

ونیز، یکی از زیباترین شهرهای توریستی، واقع در شمال شرقی ایتالیا و پایتخت منطقه ونتو می‌باشد. ونیز مجموعه‌ای از ۱۱۸ جزیره کوچک است که توسط چندین کانال جدا شده و با بیش از ۴۰۰ پل به هم وصل شده‌اند.

مو کانگ چای، ویتنام

مو کانگ چای، ویتنام

مو کانگ چای منطقه‌ای روستایی واقع در استان ین بای در شمال غربی ویتنام می‌باشد. جمعیت این منطقه در سال ۲۰۱۹ چیزی حدود ۶۳۹۶۱ نفر بوده است و مساحتی حدود ۱۱۹۹ کیلومتر مربع دارد.

مسافرانی که قصد بازدید از منطقه مو کانگ چای را دارند مجبورند از گذرگاه Khau Phạ، یکی از چهار گذرگاه باشکوه در شمال غربی ویتنام، بگذرند. افراد زیادی سالانه برای بازدید از این منطقه توریستی بسیار زیبا از سرتاسر دنیا به این شهر سفر می‌کنند.

آبشار ایگواسو، آمریکای جنوبی

آبشار ایگواسو، آمریکای جنوبی

آبشار ایگواسو در مرز آرژانتین-برزیل، آمریکای جنوبی قرار دارد.

رودخانه ایگواسو از وسط شهر کوریتیبا سرچشمه می‌گیرد، و بیشتر از مسیر برزیل عبور می‌کند. این آبشار نیز یکی از زیباترین مکان‌های توریستی جهان به شمار می‌آید.

کوکنهوف، هلند

کوکنهوف، هلند

کوکنهوف، معروف به باغ اروپا، یکی از بزرگترین باغ‌های گل در جهان است و در شهرداری لیسه در هلند قرار دارد. طبق گزارشی رسمی، مساحت پارک کوکنهوف ۳۲ هکتار است و سالانه حدود ۷ میلیون پیاز گل در این باغ‌ها کاشته می‌شود.

دلیل شهرت این باغ، به خاطر لاله‌های آن است؛ علاوه بر لاله، گل‌های دیگری از جمله سنبل، نرگس، نیلوفر، گل رز و میخک نیز در این باغ‌ها پرورش داده می‌شوند.

رودخانه لی، چین

رودخانه لی، چین

این رودخانه در چین واقع شده است، و منطقه‌ای زیبا و توریستی است که هر ساله افراد زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید به آنجا سفر می‌کنند.

بورا بورا، پلینزی فرانسه

بورا بورا، پلینزی فرانسه

اقتصاد جزیره بورا بورا متکی به گردشگری است. استراحتگاه‌های زیادی اطراف این جزیره ساخته شده‌اند. هتل بورا بورا در سال ۱۹۶۱ افتتاح شد و ۹ سال بعد اولین خانه ساحلی روی آب ساخته شد. امروزه اما یکی از خصوصیات این جزیره تعداد زیاد اقامتگاه‌های ساحلی آن است.

از آنجایی که هیچگونه وسیله نقلیه در این جزیره یافت نمی‌شود، می‌توانید از خودروهای کرایه‌ای و دوچرخه برای رفت و آمد استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کالسکه‌های دونفره اجاره‌ای و قایق‌های موتوری نیز استفاده کنید.

تاج محل، هند

تاج محل، هند

تاج محل یکی از مشهورترین مکان‌های گردشگری جهان به حساب می‌آید. در سال ۲۰۰۱ بیش از ۲ میلیون توریست از این مکان بازدید کردند، که این عدد در یونسکو به ثبت رسید، و سپس در سال ۲۰۱۴ این جمعیت توریستی به حدود ۷۸ میلیون نفر افزایش یافت. هزینه ورودی این مکان برای بومی‌ها ارزان‌تر از توریست‌هاست. هزینه برای بومیان در سال ۲۰۱۸، ۵۰ روپیه و برای گردشگران خارجی ۱۱۰۰ روپیه بود.

ماه‌های سرد مهر، آبان و بهمن بهترین زمان برای سفر به این کشور است. محوطه تاج محل ماشین‌رو نیست و برای بازدید باید یا کمی پیاده‌روی کنید یا سوار ماشین‌های برقی شوید.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا