معرفی نقاط گردشگری جهان

۱۰ شهر رنگارنگ جهان

دوست دارید بدانید رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان کدامند؟

همه عاشق رنگ هستند و قطعا رنگ تاثیر بسزایی روی زندگی همه ما دارد. می‌دانید رنگارنگ‌ترین شهر جهان کدام شهر است، و ساختمان‌های کدام شهر رنگارنگ‌ترین هستند؟ دوست دارید به آنجا سفر کنید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان آشنا کنیم. با مجله گردشگری سپاهان همراه باشید.

۱۰- ویلمستاد، کوراسائو

ویلمستاد کوراسائو

ویلمستاد پایتخت کوراسائو می‌باشد. کوراسائو جزیره‌ای واقع در جنوب دریای کارائیب است. این شهر به دلیل معماری منحصربفردش به عنوان یکی از ۱۰ شهر رنگارنگ برتر جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است. معماری شهر ویلمستاد تحت تاثیر سبک‌های هلندی می‌باشد. ویلمستاد شهری کوچک با جمعیت حدود ۱۴۰۰۰۰ نفر و دارای ۸۶ هکتار وسعت می‌باشد.

  • جمعیت: ۱۴۰۰۰۰

۹- گواناخواتو، مکزیک

گواناخواتو مکزیک

گواناخواتو شهری رنگارنگ واقع در مرکز مکزیک می‌باشد که به‌خاطر تاریخ استخراج نقره و معماری استعماری‌اش شهرت دارد. بعلاوه، اکثر خیابان‌های گواناخواتو ماشین‌رو نیستند. گواناخواتو دارای مساحت ۹۹۶٫۷ کیلومتر مربع و جمعیت ۱۹۰۰۰۰ نفری می‌باشد. این شهر به عنوان نهمین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۱۹۰۰۰۰

۸- کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ دانمارک

کپنهاگ پایتخت دانمارک است و در جزایر ساحلی نیوزیلند و آماگر قرار دارد. بعلاوه، این شهر با جمعیت۷۹۰۰۰۰ نفر، پرجمعیت‌ترین شهر دانمارک می‌باشد. کپنهاگ به عنوان هشتمین شهر رنگارنگ جهان و یکی از گران‌ترین شهرهای اروپا شناخته شده است. این شهر یکی از شادترین شهرهای جهان است و به دلیل داشتن غذاهای عالی و باغ‌های تیوولی شهرت دارد.

  • جمعیت: ۷۹۰۰۰۰

۷- جزیره بورانو، ایتالیا

جزیره بورانو ایتالیا

بورانو جزیره‌ای واقع در تالاب ونیزی در کشور ایتالیا است. این شهر به دلیل خانه‌های رنگارنگ و غذاخوری‌های معمولی‌اش که غذاهای دریایی از تالاب سرو می‌کنند، شهرت دارد. زمانی که در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید، درخشش رنگ‌های آبی، صورتی، قرمز، نارنجی، بنفش را مشاهده خواهید کرد. اقتصاد اولیه این شهر بر پایه گردشگری است. بورانو جزیره‌ای کوچک است که دارای جمعیتی حدود ۲۸۰۰ نفر می‌باشد. بورانو به عنوان هفتمین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۲۸۰۰

۶- هاوانا، کوبا

هاوانا کوبا

هاوانا بزرگترین شهر و پایتخت کوبا است. هاوانا به عنوان ششمین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۲٫۱ میلیون نفر

۵- والپارایسو، شیلی

والپارایسو شیلی

والپارایسو شهری رنگارنگ واقع در سواحل شیلی می‌باشد. این شهر به خاطر خانه‌های سنگی و رنگارنگ و شیب‌دار خود شهرت دارد. والپارایسو دو دانشگاه دولتی و چند دانشگاه خصوصی دارد، و جمعیت کل شهر ۲۸۰۰۰۰ نفر و مساحت آن ۱۵۵ مایل مربع است. این شهر به عنوان پنجمین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۲۸۰۰۰۰

۴- کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کیپ تاون آفریقای جنوبی

کیپ تاون شهری رنگارنگ واقع در سواحل جنوب غربی آفریقای جنوبی می‌باشد، و در شبه جزیره‌ای در زیر کوه زیبای تیبل قرار دارد. کیپ تاون با ۴٫۶ میلیون نفر جمعیت دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی به‌حساب می‌آید. کیپ تاون به عنوان چهارمین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۱۱ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۴٫۱ میلیون نفر

۳- سنت جان، کانادا

سنت جان کانادا

سنت جان پایتخت و بزرگترین شهر استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا می‌باشد. این شهر بیشتر به خاطر خانه‌های رنگارنگ ردیفی‌اش شهرت دارد. سنت جان شرقی‌ترین شهر آمریکای شمالی می‌باشد، و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۱۱۰۰۰۰

۲- جوداپور، هند

جوداپور هند

جوداپور در شمال غربی ایالت راجستان هند واقع شده است. این شهر یک مقصد توریستی محبوب و مشهور است، که دارای کاخ‌ها و قلعه‌های تاریخی فراوانی است، و در میان مردم راجستان و سراسر هند به «شهر آبی» شهرت دارد. جوداپور به عنوان دومین شهر رنگارنگ جهان در سال ۲۰۲۲ شناخته شده است.

  • جمعیت: ۳٫۱ میلیون

۱- شفشاون، مراکش

شفشاون مراکش

شفشاون شهری واقع در شمال غربی مراکش می‌باشد و به دلیل دارا بودن ساختمان‌های آبی رنگ قدیمی‌اش شهرت دارد. این شهر یکی از زیباترین و رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۲ می‌باشد.

  • جمعیت: ۴۳۰۰۰

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا