خانه / رستورانها / بیمارستان خوشمزه!

بیمارستان خوشمزه!

بیمارستان خوشمزه!

“بیمارستان” … کلمه‌ایست که چندان موضوعات دل‌چسب و مطلوبی را در ذهنمان تداعی نمی‌کند، چراکه به‌ندرت پیش می‌آید که فردی سالم به چنین مکانی مراجعه کند. درد ناشی از بیماری، بوی الکل، آمپول، خون، خستگی و چهره‌های ناراحت تنها بخشی از این تصاویر تداعی شده هستند. اما برای همه چنین نیست. کمتر کسی است که به سنگاپور سفر کند و در رستوران درمانگاه بستری نشده باشند!

بله. درست خواندید. بستری شدن در غذاخوری The Clinic. درواقع اینجا رستورانی است که به شکل درمانگاه ساخته است. شما می‌توانید در فضای باز مقابل این غذاخوری، پشت میزی بنشینید که صندلی‌هایش صندلی‌چرخ‌دار هستند، یا روی تخت‌های بیمارستانی غذایتان را میل کنید و بالای سرتان چراغ‌های اتاق عمل روشن باشد، حریم خصوصی خود را با میز کناری به‌وسیله‌ی پرده‌های بیمارستانی حفظ کنید یا روی تخت بیمارستان هنگام غذا خوردن لم بدهید! اما فقط این نیست. حتی غذا و شیوه‌ای که غذا برای شما طبخ می‌شود متفاوت است. تمامی پیشخدمت‌ها و کارکنان این رستوران، لباس پزشکان و پرستاران را به تن دارند! درست مانند یک درمانگاه واقعی. شما می‌توانید با سرم، نوشیدنی خونی‌رنگ ‌بنوشید و با سرنگ به سیب‌زمینی سرخ‌کرده‌ی خود سس بزنید!

این روزها کشورهای مختلف در رقابت هستند تا جاذبه‌های گردشگری جدیدی به سرزمینشان بیفزایند یا تغییراتی انجام دهند تا همیشه جایی جدید برای بازدید مسافران داشته باشند. ازآنجاکه غذا خوردن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های حیاتی است که در طول سفر انجام می‌گیرد و حتی بسیاری باهدف تجربه‌ی غذا و رستوران متفاوت به سفر می‌روند، بنابراین توجه زیادی به این بخش می‌شود. طرح “غذاخوری در کلینیک” یکی از این ایده‌های خلاقانه است که علاوه بر ایجاد تجربه‌ی جدید و برانگیختن حس کنجکاوی در مسافر، دیدگاه منفی و تصورات رایج درباره‌ی بیمارستان را بر هم می‌زند. علاوه بر سنگاپور، غذاخوری مشابهی در کشور اندونزی نیز وجود دارد.

گلیتا حسین پور – کارشناس گردشگری

درباره رضا.خ

مشاهده بیشتر

گران‌قیمت‌ترین رستوران‌های جهان

۸ مورد از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین رستوران‌های جهان

اگر عاشق غذاخوردن هستید و دوست دارید در بهترین و لوکس‌ترین رستوران‌ها غذا بخورید و …